Design LAB 2019

Projektowanie generatywne

18–20 października 2019
Nowy Teatr w Warszawie (Świetlica)

panGenerator

Zapraszamy na warsztaty, na których pokażemy, jak za pomocą kodu poszerzyć pole tego, co możliwe w projektowaniu. Dynamiczne i responsywne logotypy, generatywne systemy identyfikacji wizualnej – wszystko to, czego nie oferują gotowe narzędzia z pakietu Adobe. Kod może być kolejnym narzędziem w arsenale projektanta i pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. 

Warsztaty oprzemy o przyjazne środowisko Processing, stworzone specjalnie z myślą o osobach bez technicznego przygotowania i stawiające pierwsze kroki na polu programowania.

Zaczniemy od przedstawienia tego, co obecnie dzieje się w na polu grafiki generatywnej, a następnie wspólnie spróbujemy stworzyć dynamiczny system identyfikacji wizualnej.

Kurs skierowany jest do studentów wydziałów projektowych, absolwentów grafiki, freelancerów i profesjonalistów. Wcześniejsze doświadczenie w kodowaniu nie jest wymagane.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

WYKŁADOWCY

panGenerator

panGenerator to niezależne studio projektowe, specjalizujące się w projektowaniu instalacji, obiektów i doświadczeń, z wykorzystaniem nowych technologii. Prace studia charakteryzują się wysoce eksperymentalnym charakterem i są efektem poszukiwań nowych środków ekspresji i komunikacji, na potrzeby instytucji kultury oraz największych światowych marek. Laureaci licznych nagród takich jak Paszporty POLITYKI w dziedzinie Kultury Cyfrowej, Złoty Lew w Cannes, liczne miecze KTR, Honorary Mention na Ars Electronica, czy tytuł Studia Projektowego Roku na Polish Graphic Design Awards.

pangenerator.comCENA

300 PLN

APLIKUJ

Żeby aplikować, wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy.

Brak wolnych miejsc.

Uczestnicy kursu proszeni są o przyniesienie własnych laptopów oraz zainstalowanie przed warsztatami aplikacji Processing

https://processing.org/download/

KONTAKT